سفارش تبلیغ
صبا
به لقمان گفته شد : از حکمت چه گرد آورده ای؟ گفت : برای آنچه کفایت شده ام خود را به زحمت نمی اندازم و آنچه را به من سپرده شده، تباه نمی سازم . [امام باقر علیه السلام]
ملکول های کنترل فشار خون - بهداشت حرفه ای ساوه
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • محققان از کشف یک مکانیسم ملکولی جدید که در افزایش و کاهش فشار خون نقش دارد خبر می دهند و می گویند یافته فوق می تواند منجر به تولید داروهای جدید برای درمان فشار خون بالا یا هایپرتنشن شود.
  محققان از کشف یک مکانیسم ملکولی جدید که در افزایش و کاهش فشار خون نقش دارد خبر می دهند و می گویند یافته فوق می تواند منجر به تولید داروهای جدید برای درمان فشار خون بالا یا هایپرتنشن شود.
  به گزارش هلث دی ، مطالعه اخیر آخرین سری از مطالعات انجام شده بر ملکول هایی به نام WNK کیناز است که پروتئین های موثر در تنظیم فشار خون هستند.
  پیش از این مشخص شده بود جهش این کیناز ها باعث بالا رفتن فشار خون می شود.
  یکی از یافته های جدید این است که یک آنزیم کیناز به نام WNK? نقش مهمی در تنظیم پروتئینی دارد که بطور طبیعی نمک را در بدن نگه می دارد. محتوای نمک بدن در میزان فشار خون تاثیر دارد و آن را کنترل می کند.
  یافته دیگر حاکی از این است که WNK? نه به تنهایی بلکه همراه با دو کیناز دیگر عمل می کند.
  تداخل WNK? و WNK? حائز اهمیت است زیرا به شرح علت تاثیر میوه ها و سبزیجات که سرشار از پتاسیم هستند در پایین نگه داشتن فشار خون کمک می کند.
  پتاسیم با تحریک تولید WNK? فشار خون را پایین نگه می دارد. WNK? اضافی فعالیت WNK? را کم کرده و مجموعه سه کیناز WNK به صورت یک واحد موجب تغییر فعالیت پروتئین موثر در حفظ نمک در بدن می شود.
  این آنزیم ها اعضای یکی از بزرگترین خانواده های پروتئینی در بدن انسان هستند. مجموعه ای متشکل از ??? آنزیم که هماهنگی طیف گسترده ای از اعمال بیولوژیک را بر عهده دارند.
  محققان معتقدند تداخل بین این آنزیم ها بیش از این است و روابط پیچیده ای بین آنها وجود دارد که شناخت آن اهمیت زیادی دارد.


  جواد برازنده ::: چهارشنبه 86/9/7::: ساعت 3:17 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 14
  کل بازدید :153234

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره <<
  ملکول های کنترل فشار خون - بهداشت حرفه ای ساوه
  جواد برازنده
  این وبلاگ با همت شما مسئولین بهداشت حرفه ای کارخانجات اداره می شود منتظر مقالات شما هستیم. پیشنهادات شما باعث بهتر شدن وبلاگ خواهد شد. تلفن : 02552229891 آدرس پست الکترونیکی ما : savehoh@yahoo.com j.b172star@gmail.com

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  ملکول های کنترل فشار خون - بهداشت حرفه ای ساوه

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<