سفارش تبلیغ
صبا
[ یهودیى او را گفت پیامبر خود را به خاک نسپرده درباره‏اش خلاف ورزیدید . امام فرمود : ] ما در باره آنچه از او رسیده خلاف ورزیدیم نه درباره او ، لیکن شما پایتان را از ترى دریا خشک نگردیده پیامبر خود را گفتید « براى ما خدایى بساز چنانکه ایشان را خدایان است ، و او گفت شما مردمى نادانید » . [نهج البلاغه]
سویا - بهداشت حرفه ای ساوه
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو

 • دانه سویا از گیاهان نادری است که منبع کاملی از پروتئین با کیفیت بالا بوده و دارای حداقل مقدار چربی اشباع است. مصرف آن سبب پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول، جلوگیری از پوکی استخوان و تأخیر در بروز یائسگی می‌شود.

  به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی تهران، بر اساس پژوهش‌های محققان علوم تغذیه، سویا حاوی همه درشت مغذی‌های مورد نیاز برای تغذیه خوب، پروتئین کامل، کربوهیدرات و چربی بوده و همچنین دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی شامل اسید فولیک، کلسیم، پتاسیم و آهن است.

  مطالعات اپیدمیولوژیکی بر روی انسان نشان می‌دهد که مصرف حتی یک وعده از غذاهای سویایی در هر روز می‌تواند در مقابل بسیاری از انواع سرطان‌ها مثل سرطان ریه، کولون، روده، معده، پروستات و سینه، حفاظت کننده باشد.

  جنیستئین موجود در سویا به عنوان یک آنتی استروژن، خطر سرطان‌های مرتبط با هورمون مثل سرطان سینه را کاهش می‌دهد. همچنین از فعالیت آنزیم‌هایی که سلول‌های نرمال را به سلول‌های سرطانی تبدیل می‌کنند، جلوگیری می‌کند. ضمن آن که جنیستئین می‌تواند با مداخله در فرآیند دستیابی تومورها به مواد مغذی و اکسیژن از رشد آنها ممانعت کند.

  بسیاری از غذاها که از نظر پروتئین غنی هستند، مقدار کلسترول و چربی اشباع بالایی دارند که خطر انسداد شریانی را افزایش داده و در نتیجه باعث بیماری‌ها و حمله‌های قلبی می‌شود. اما غذاهای سویایی ضمن داشتن پروتئین بالا، چربی اشباع کمتری داشته و کاملاً بدون کلسترول هستند. علاوه بر این، تحقیقات انجام شده در 30 سال گذشته نشان داد که مصرف پروتئین سویا به طور انتخابی، کلسترول بد (LDL) خون را کاهش داده و کلسترول خوب (HDL) را حفظ می‌کند، به طوری که مقدار کلسترول نرمال خون افزایش می‌یابد.

  میلیون‌ها نفر از زنان سراسر جهان با شروع دوران یائسگی، تحت درمان جایگزینی استروژن قرار می‌گیرند تا از اثرات منفی علائم آن شامل گر گرفتگی، عرق شبانه، بیماری‌های قلبی- عروقی و پوکی استخوان رهایی یابند.

  تحقیقات اخیر نشان داد که غذاهای سویایی قادرند اکثر علائم یائسگی را از بین ببرند. در یک بررسی انجام شده، در زنانی که از غذاهایی سویایی استفاده کردند، گر گرفتگی و عرق شبانه نزدیک به 40 درصد کاهش یافت  جواد برازنده ::: چهارشنبه 86/9/7::: ساعت 3:17 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 9
  کل بازدید :153229

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره <<
  سویا - بهداشت حرفه ای ساوه
  جواد برازنده
  این وبلاگ با همت شما مسئولین بهداشت حرفه ای کارخانجات اداره می شود منتظر مقالات شما هستیم. پیشنهادات شما باعث بهتر شدن وبلاگ خواهد شد. تلفن : 02552229891 آدرس پست الکترونیکی ما : savehoh@yahoo.com j.b172star@gmail.com

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  سویا - بهداشت حرفه ای ساوه

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<