سفارش تبلیغ
صبا
هرکه برای کاری با تو دوستی کند، با برآوردنش از تو روی خواهد گرداند . [امام علی علیه السلام]
تصفیه آب با تکنولژی نانو - بهداشت حرفه ای ساوه
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • فناوری­های جدید، امکان تولید آب نانوفیلتر شده را در مقیاس انبوه فراهم می‌کند. بنا به اظهارات یک کارشناس علوم محیطی در چین، آب تصفیه‌شده، توسط نانوفیلتراسیون در دانشگاه تیانجین، به اندازة آب‌معدنی تصفیه‌شده ارزش دارد
  با استفاده از نانوفیلتر، مواد معدنی لازم برای سلامتی انسان در آب باقی مانده و مواد سمی و مضر، از آن حذف می‌گردد.

  با توجه به اینکه 50 درصد آب­های زیرزمینی شهرهای چین آلوده و 78 درصد آب در رودخانه‌های مناطق شهری غیرقابل شرب می‌باشد، این فناوری جدید در تصفیة آب، طرفداران زیادی دارد. درحال حاضر 10 مرکز تصفیة آب با استفاده از نانوفیلتراسیون در چین، به کار مشغولند.

  تحقیقات نشان می‌دهد که با مصرف آب حاصل از نانوفیلتراسیون، در مدت طولانی، شیوع بیماری­های قلبی و عروقی و سرطان به ترتیب به میزان 40 درصد و 20 درصد کاهش می‌یابد.

  تحلیل:  تصور اولیه در مورد نانوتکنولوژی اینست که کاربردهای آن در صنایع خاص و عمدتاً پیچیده می‌باشد. ولی خبر فوق نشانگر اینست که نانوتکنولوژی می‌تواند بشر را در حل عمومی‌ترین مشکلات زندگی روزمره نیز یاری کند. استفاده از نانوتکنولوژی در تصفیه آب در کشوری مثل چین نشان می‌دهد که حتی کشورهایی که شروع کننده نانوتکنولوژی نبوده و بودجه‌های چندصد میلیون دلاری صرف تحقیقات آن ننموده‌اند، می‌توانند در بعضی زمینه‌ها موفق باشند. مهم اینست که پتانسیل و لوازم نانوتکنولوژی را به خوبی بشناسیم و سعی کنیم با توجه به توانمندی‌های موجود کشور و با اهداف و جهت‌گیری مشخص‌، از ظرفیت‌های نانوتکنولوژی بیشترین استفاده را ببریم.


  جواد برازنده ::: چهارشنبه 86/9/7::: ساعت 3:17 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 9
  کل بازدید :153229

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره <<
  تصفیه آب با تکنولژی نانو - بهداشت حرفه ای ساوه
  جواد برازنده
  این وبلاگ با همت شما مسئولین بهداشت حرفه ای کارخانجات اداره می شود منتظر مقالات شما هستیم. پیشنهادات شما باعث بهتر شدن وبلاگ خواهد شد. تلفن : 02552229891 آدرس پست الکترونیکی ما : savehoh@yahoo.com j.b172star@gmail.com

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  تصفیه آب با تکنولژی نانو - بهداشت حرفه ای ساوه

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<