سفارش تبلیغ
صبا
آنکه مجادله به باطلش فراوان شود، کوری اش از حقیقت ماندگار شود . [امام علی علیه السلام]
نظر خواهی از شما - بهداشت حرفه ای ساوه
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 •               لطفا پس از مطالعه نظر بدهید

  نیاز امروز بهداشت حرفه ای در دستگاههای مجری قانون : یکپارچه سازی

   

  اجرای  بهداشت حرفه ای در محیط های کارگاهی کشور تا وقتی توسط یک سازمان واحد مدیریت نشود به همین وضع اسف بار کنونی دچار خواهد بود .  

  امروزه افراط در  موازی کاری این سه وزارتخانه در اجرای مواد قانونی مشترک  به تناقضاتی مضحک  منجر شده است همچنین  بکارگیری منابع انسانی متخصص  بجای اجرای تمام و کمال قوانین ایمنی و بهداشت در کارگاههای کشور تا کنون نتیجه ای جز بازی  لغوی با قوانین در قالب دستورالعملهایی غریب نداشته است.

   مدتهاست سوال بی جوابی تمام فکر مرا مشغول کرده که پاسخی در وزارتخانه های مجری بهداشت حرفه ای برایش نیافته ام :

  چه اشکالی دارد اگر بخشی از وزارت کار که درگیر اجرای قوانین ایمنی و بهداشت حرفه ای است با بخش سلامت  محیط کار وزارت بهداشت و بخش طب کار سازمان تامین اجتماعی ( وابسته به وزارت رفاه ) یکپارچه شده و سازمانی با هرنام ولی با یک هدف تشکیل دهند؟

  تا زمانی که یک سیستم واحد برای مدیریت و نظارت بر اجرای قوانین بهداشت حرفه ای در کشور نداشته باشیم وضعیت کارگاهها - مسئولیت پذیری کارفرمایان - سلامت کارگران و نهایتا کیفیت ارائه خدمات و تولیدمان بهتر از این نخواهد بود .

  اگر چنین شود مطمئنا میزان رضایت شغلی رسته های  بهداشت حرفه ای در هر سه  وزارتخانه نیز بالاترخواهد رفت . هدف بهداشت حرفه ای  ارتقای سلامت شغلی شاغلین کشور است هدف بزرگی که تنها با جمع سه بردار حامل نیروی بهداشت حرفه ای پراکنده در سه وزارتخانه تحقق خواهد یافت .

   

  با عرض تاسف راهی که   امروز بهداشت حرفه ای در نهادهای دولتی   در پیش دارد سرمنزلی جز دلزدگی از رشته تحصیلی - سردرگمی لابلای دستورالعملهای متناقض و پیچیده و بدتر از همه بی اعتمادی کارگر و کارفرما نخواهد داشت  این را تقریبا همه داریم تجربه میکنیم  ولی راه حلی برایش نداریم  و اگر هم داشته باشیم ..........

                 

                             فرستنده خانم احمدی کارشناس بهداشت حرفه ای


  دوستان سلام
  ضمن قدردانی از دوستان بهداشت حرفه ای ساوه و خانم مهندس احمدی به جهت پرداختن به نکته ای که در حقیقت نقطه کور پیشرفت برنامه های ارتقا, سلامت نیروی کار میباشد به استحضار دوستان میرساند که مروری بر تجربیات سایر کشورها نیز موید این نکته میباشد که وحدت سیاستگذاری در این زمینه رمز حفظ و ارتقا, سلامت نیروی کار میباشد. در اشفته بازار فعلی علیرغم هزینه های گزافی که کارفرما/ کارگر و دولت در این زمینه میپردازد کماکان اندر خم یک کوچه سلامت نیروی کار مانده ایم. بنظر میرسد رویکرد نوین به سلامت نیروی کار میبایست از سوی کارشناسان این فیلد تئوریزه و بصورت برنامه ای مدون ارائه گردیده و در نهایت با مذاکرات مستمر به فعلیت دراید.
  با تقدیم احترام
  دکتر مصطفی غفاری
  مهرماه 1385
  استکهلم/سوئد


  نظر خوانندگان :

  به نام خدا
  با عرض سلام وخسته نباشید
  با پیشنهاد شما کاملا موافق هستم به نظرمن نیز با توجه به پیشرفت روز افزون این رشته ونیازمبرم جامعه به این رشته و آشکار شدن اهمیت این
  رشته وبهبود وضعیت کاری و بالا رفتن راندمان کاری و پیشرفت اقتصاد
  کشور این انتضار می رود که یک سازمان واحد بهداشت حرفه ای در کل
  کشور تشکیل شود  نویسنده: احسان خلج
  شنبه 8 مهر1385 ساعت: 9:16
  با عرض سلام خدمت شما
  من در ابتدا به شما خسته نباشید عرض می کنم و آرزو می کنم که در کلیه مراحل زندگی موفق و پیروز باشید .مطلبی را که شما مورد توجه قرار داده اید یکی از بزرگترین دغدغه های من از زمان دانشجویی تا به اکنون بوده و با مطرح کردن در مراجع بهداشت حرفه ای اتفاق نظر کلیه دست اندرکاران در این رشته را دیده ام بنده آمادگی همه نوع همکاری را در این زمینه با شما دارم در ضمن بنده کارشناس بهداشت حرفه ای می باشم و ساکن تهران 09121583769


  نظر شما چیه؟

  جواد برازنده ::: شنبه 85/7/15::: ساعت 3:37 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 5
  کل بازدید :153195

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره <<
  نظر خواهی از شما - بهداشت حرفه ای ساوه
  جواد برازنده
  این وبلاگ با همت شما مسئولین بهداشت حرفه ای کارخانجات اداره می شود منتظر مقالات شما هستیم. پیشنهادات شما باعث بهتر شدن وبلاگ خواهد شد. تلفن : 02552229891 آدرس پست الکترونیکی ما : savehoh@yahoo.com j.b172star@gmail.com

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  نظر خواهی از شما - بهداشت حرفه ای ساوه

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<