سفارش تبلیغ
صبا
هر گاه مؤمن را ساکت دیدید، بدو نزدیک شوید که القای حکمت می کند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
قوانین - بهداشت حرفه ای ساوه
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • دستورالعمل احرایی(تطبیق و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور) نحوه فعالیت کمیته های بدوی و تجدید نظر استانی و نظارت بر آنها موضوع ماده 7 آیین نامه احرایی بند 5 جزء ب ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 الحاقی ماده 76 قانون اصلاح مواد 72 و 77 و تبصره ماده 76 قانون تامین اجتماعی مصوب سال 1354 و الحاق دو تبصره به مده 76 مصوب 1371، مصوب 1380  موضوع تصویبنامه شماره 15365/ت 36005 ه مورخ 5/2/85 هیات محترم وزیران  

  http://www.markazsalamat.ir/Files/sherafati/dastorolamal ejraii nahve faaliate komitehaye badvi va tajdide nazare ostani va nezarat .pdf

  آئین نامه ها و بخشنامه ها(Law)


  جواد برازنده ::: سه شنبه 86/6/20::: ساعت 5:37 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

   هیات وزیران در جلسه مورخ 26/12/85 بنا به پیشنهاد مشترک شماره 77197 مورخ 28/6/85 وزارتخانه های کار و امور اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان تامین اجتماعی و به استناد بند 5 جزء ب ماده واحده قانون اصلاح تبصره 2 الحاقی ماده 76 قانون اصلاح مواد 72 و 77 و تبصره ماده 76 قانون تامین اجتماعی مصوب 1354 و الحاق دو تبصره به ماده 76 مصوب 1371- مصوب 1380- آیین نامه اجرایی بند یاد شده را به شرح زیر تصویب نمود:


  http://www.markazsalamat.ir/Files/sherafati/Band-e-5.zip

  جواد برازنده ::: سه شنبه 86/6/20::: ساعت 5:37 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  قانون فوق مشتمل بر بیست و سه ماده و شش تبصره در جلسه علنى روز یکشنبه مورخ بیستم فروردین ماه یکهزار و سیصد و شصت و هشت مجلس شوراى اسلامى تصویب و در تاریخ 30/1/1368 به تأیید شوراى نگهبان رسیده است.

  جواد برازنده ::: سه شنبه 86/6/20::: ساعت 5:37 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  با سلام

  بی شک نظرات و عقاید شما همواره راه گشای مشکلات بهداشت حرفه ای بوده و هست باز هم نیازمند طرح ها نظرات شما هستیم

  بناداریم در شرح وظایف مسئولین بهداشت حرفه ای که در شرکتها ارائه خدمت می کنند تغییرات اساسی بدهیم بنابراین شما بگید چه کنیم

  شما بعنوان مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شرح وظایف را تنظیم کنید.

  از اینکه ما را از نظرات خود محرم نمی کنید سپاسگزاریم

  ایمیل ما

  savehoh@yahoo.com

  لطفا موضوع ایمیل را nazar قید کنید  جواد برازنده ::: دوشنبه 86/4/25::: ساعت 7:7 صبح
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  دکتر علویان معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین کنفرانس اعضای کنوانسیون کنترل دخانیات که در تاریخ 9 تیر سالجاری در بانکوک تایلند برگزار گردید گفت :

  بدون شک ابتکار تهیه معاهده کنترل دخانیات از سوی سازمان جهانی بهداشت،  یکی از بزرگترین دستاوردهای این سازمان در عرصه سلامت بوده است که با همت کشورهای عضو و همه دوستداران سلامتی به این مرحله رسیده است. فرایندی که حاصل آن کاهش بار بیماریها و مرگ و میر مرتبط با مصرف دخانیات، افزایش امید به زندگی، کاهش فقر و بهره مندی از محیطهای عاری از دخانیات می باشد. کنوانسیون کنترل دخانیات، آغازگر یک حرکت جهانی در تقویت پیکره قانونی کشورهای جهان در کنترل، کاهش تقاضای مصرف دخانیات و حفاظت از دود تحمیلی برای افراد غیرسیگاری بوده است.

  در ضمن طبق گزارشات سازمان جهانی بهداشت، مصرف دخانیات امروزه بعنوان اولین علت مرگ قابل پیشگیری در کشورهای جهان بشمار میرود. 4.9 میلیون نفر سالانه بر اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند که هیچ عامل دیگری این میزان مرگ و میر و کشندگی را بهمراه ندارد. چنین برآورد می گردد تا سال 2020 تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار به 9 میلیون نفر برسد که مسئولیت اعضای کنفرانس را در راستای کاهش بار بیماری های مرتبط با مصرف سیگار که معلولیت و مرگ را بهمراه دارد بیشتر نمایان می سازد.

  دکتر علویان گفت روند مصرف مواد دخانی در ایران مانند سایر کشورهای منطقه می باشد.  کشور ما در منطقه استراتژیک  خاورمیانه قرار دارد و متاسفانه بعلت  ناامنی های موجود و جنگ های به راه افتاده توسط قدرت های بزرگ، تشدید مواد دخانی سلامت منطقه را بخطر انداخته است. علاوه بر این فقر، ناامنی و بی ثباتی در منطقه چالش برانگیز بوده و موجب توسعه مصرف دخانیات گردیده است و لزوم توجه به صلح جهانی و حل مشکلات کشورهای منطقه را بیش از پیش طلب می کند.

  سپس افزود تصویب قوانین ملی کنترل دخانیات بدون وجود توجه جهانی به مقوله دخانیات نتیجه قابل توجهی نخواهد داشت حمایت فنی و مالی از کشورهای در حال توسعه که در معرض آسیب های ناشی از قاچاق محصولات دخانی، و جایگزینی محصولات دخانی و تبلیغات فرامرزی دخانیات قرار دارند باتوجه به افزایش روند مصرف دخانیات و بیماریهای مرتبط در این کشورها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. صنایع چندملیتی دخانیات باید مسئولیت هرگونه اقدام در جهت افزایش تقاضای دخانیات را بپذیرند و کشورهای عضو بتوانند توسط این معاهده به حقوق خود در جبران خسارات ناشی از اقدامات صنایع مذکور رسیدگی نمایند.

  او در مورد فعالیت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت این وزارتخانه با اعتقاد کامل به تبعات سوء مصرف مواد دخانی، از طریق پیگیری اجرای قانون ملی کنترل دخانیات و کنوانسیون کنترل دخانیات، توسعه خدمات رایگان مشاوره ترک دخانیات در شبکه بهداشتی کشور، ممنوعیت مصرف مواد دخانی بخصوص قلیان در اماکن عمومی و مراکز تفریحی عمومی، موضوع کنترل دخانیات را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

  در پایان افزود که کشور جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از کشورهای عضو، حمایت خود را از کنوانسیون بین المللی کنترل دخانیات و آمادگی لازم را در اجرای مؤثر مصوبات این اجلاس با حمایت سازمان جهانی بهداشت اعلام می دارد.  جواد برازنده ::: دوشنبه 86/4/18::: ساعت 11:46 صبح
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:


  بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت انجام اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار هر سال قبل از انجام معاینات در کلیه کارخانجات الزامی است ارائه این خدمات توسط شرکت های خدمات بهداشت حرفه ای که از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مجوز گرفته اند انجام می شود توصیه های پیوست برای ارتقاء کیفیت خدمات قابل ارائه آنها می باشد . که طی نامه شماره???? مورخ ??/?/?? به کلیه شرکت های خدمات بهداشت حرفه ای ساوه ابلاغ گردیده   است .

  Construction Worker  جواد برازنده ::: چهارشنبه 86/2/26::: ساعت 4:59 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  همانطوریکه می دانید معاینات بهداشتی کارگران بر اساس ماده ?? قانون کار بطور سالیان بایستی انجام شود   معاینات مذکور توسط شرکتهای خدمات طب کار انجام می شود برای ارتقاء کیفیت معاینات واحد بهداشت حرفه ای ساوه هر سال توصیه هایی بر اساس آیین نامه و قوانین به این شرکت ها می نماید توصیه های پیوست طی نامه شما ???? مورخ ??/?/?? به کلیه شرکت های طب کار شهرستان ساوه ابلاغ گردید .

  Love Letter

     جواد برازنده ::: چهارشنبه 86/2/26::: ساعت 4:59 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

   با توجه به آئین نامه فعالیت شرکتهای خدمات طب کار و بهداشت حرفه ای که توسط وزارت متبوعه اعلام شده است برای ارتقاء کیفیت معاینات بهداشتی کارگران ُ دستورالعمل اجرایی ذیل تدوین  و به کلیه کارخانجات ابلاغ شده است.

  مطابق ماده ?? قانون کار انجام معاینات بهداشتی برای کلیه کارگران در معرض بروز بیماریهای ناشی از کار الزامی است

  در سال ?? بالغ بر ?? درصد کارگران  کارفرمایان کارخانجات ساوه معاینات بهداشتی کارگران خود را انجام دادند  جواد برازنده ::: یکشنبه 86/2/16::: ساعت 4:47 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

  مقررات اشتغال بکار بعنوان مسئولین بهداشت حرفه ای در کارخانجات شهرستان ساوه

   

  مدارک لازم برای تشکیل پرونده :

   

  -تکمیل فرم ثبت نام

  -کپی گواهی پایان تحصیلات در مقطع کاردانی یا کارشناسی و........

  -کپی کارت پایان خدمت یا معافیت از آن (برای آقایان)

  -گواهی اشتغال به تحصیل جهت اشتغال دانشجویان کارشناسی ارشد در هر ترم

  -کپی گواهینامه دوره مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی(OHSAS 18001)

  -کپی گواهینامه دوره شناسایی و ارزیابی ریسک خطر (Risk Assessment)

  -گواهینامه شرکت در دوره توجیهی شرح وظایف کارشناسان( در مرکز برگزار می شود.)

  و . . .  جواد برازنده ::: یکشنبه 86/2/16::: ساعت 4:47 عصر
  نظرات دیگران: نظر
  موضوعات یادداشت:

     1   2      >
  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 4
  کل بازدید :152309

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره <<
  قوانین - بهداشت حرفه ای ساوه
  جواد برازنده
  این وبلاگ با همت شما مسئولین بهداشت حرفه ای کارخانجات اداره می شود منتظر مقالات شما هستیم. پیشنهادات شما باعث بهتر شدن وبلاگ خواهد شد. تلفن : 02552229891 آدرس پست الکترونیکی ما : savehoh@yahoo.com j.b172star@gmail.com

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  قوانین - بهداشت حرفه ای ساوه

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<